Click Here for Free Traffic!

دانلود رایگان نرم افزار
Automatic Link Exchange عکسهای سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته + مصاح - نرم افزار
دوشنبه 18 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ساعت 07:24 ب.ظ

عکسهای سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته + مصاحبه

aksdoni Jalalpic funpatugh com%20(1) عکسهای سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته +  مصاحبه

بازیگر نقش «گلرخ» سریال «از یاد رفته» با اشاره ارتباط عمیق‌اش با شخصیت «گلرخ» گفت: گلرخ نماد زن ایرانی است و به عقیده من اسطوره است.ادامه تصاویر در ادامه مطلب


aksdoni Jalalpic funpatugh com%20(2) عکسهای سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته +  مصاحبه

به گزارش فارس، سریال «از یاد رفته» مدتی است هر شب از شبکه اول سیما پخش شد و مخاطبان را با قصه زندگی «مرتضی» و «گلرخ» همراه ساخت. سریالی که توسط فریدون حسن‌پور ساخته شد، او کارهای خوبی در کارنامه‌اش دارد و خود را به عنوان یک فیلمساز بارها و بارها به اثبات رسانده است.
«از یاد رفته» یک سریال خوش‌ساخت است و دلیلش هم شناخت خوب کارگردان از شمال کشور، تسلط بر داستان و نوع کار است، حضور بازیگران مطرح سینما در این سریال یکی از نقاط قوت آن به شمار می‌آید.
«سپیده خداوردی» ایفاگر نقش گلرخ مورد توجه مخاطب قرار گرفت، او فارغ‌التحصیل موسیقی است که رشته ادبیات نمایشی را به پایان برد و همزمان با حضور در سینما و تلویزیون موسیقی را نیز به صورت جدی دنبال کرد. شروع حضور پررنگ و جدی او در عرصه تصویر، بازی در سریال «بچه‌های خیابان» (همایون اسعدیان) بود، به گفته خودش برای ایفای «گلرخ» با این کاراکتر زندگی کرده است تا توانسته آن را قابل باور برای مخاطب ارایه دهد. حضورش در سریال «از یاد رفته» انگیزه گفت‌وگو با وی است.

aksdoni Jalalpic funpatugh com%20(3) عکسهای سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته +  مصاحبه

شخصیت گلرخ چقدر ما به ازای بیرونی دارد و آیا ما با این افراد در جامعه روبرو می‌شویم؟

گلرخ نماد زن ایرانی است و به عقیده من اسطوره است، اسطوره بودنش به خاطر صبر، بردباری، فداکاری و گذشت و ایستادگی در برابر مشکلات زندگی است. گلرخ مثل یک مرد بار زندگی را به دوش می‌کشد و تزلزلی در شخصت او دیده نمی‌شود. گلرخ از بچگی تصمیمی می‌گیرد و در زندگی‌اش متوجه اشتباه خود می‌شود و به این نتیجه می‌رسد که باید به حرف پدرش گوش می‌کرد اما با این تفاسیر پای هدف و حرف زندگی‌اش می‌ایستد و تا آخرین لحظه برای او تلاش می‌کند.
گلرخ را نمی‌توان با جامعه و شرایط امروز تطبیق داد، گلرخ اسطوره است در قالب فیلمنامه. از نگاه من «از یاد رفته» یک درام عاشقانه بسیار زیباست و گلرخ اسطوره این درام است اما در قالب جامعه اگر بخواهیم در نظر بگیریم تفاوت‌هایی دیده می‌شود. اما ما زن‌های ایرانی بسیاری داریم که خصایصی چون گلرخ دارند. زن ایرانی به عقیده من متمایز با زن شرقی است و تفاوت‌هایی در این دو زن وجود دارد. گلرخ نمونه بارز یک زن ایرانی است که خصیصه‌های بسیاری در وجودش دیده می شود. زن‌های ایرانی فاکتورهایی که در بالا ذکر شد را دارا هستند، اما ضعف و قوت آن‌ها بستگی دارد به این که به فاکتورها چگونه نگاه شده است که این نگاه برمی‌گردد به شعور، فرهنگ و اصالت هر خانواده‌ای که انسان‌ها در آن زندگی می‌کنند، خانواده چقدر از این فاکتورها برداشت درستی دارد و می‌تواند از آن بهره ببرد. اما به عقیده من در تمام زنان ایرانی این خصیصه‌ها وجود دارد اما با قوت و ضعف.
نکته‌ای که باید یادآور شوم این است که در جامعه امروز ما سنت با مدرنیته آمیخته شده است اما هنوز سنت در جامعه دیده می‌شود، اما همه چیز بستگی به این دارد که آدم‌ها چگونه به زندگی‌شان نگاه کنند. همان فرهنگ و اصالت خانوادگی باعث می‌شود که بعضی‌ها در زندگی‌شان مسئله سنت پر رنگ‌تر شود و بهای بیشتری به آن داده شود. اما این بدین معنی نیست که تمام زن‌ها خوب هستند و مردها بد و یا بالعکس. خوب و بد همه جا وجود دارد.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 600x401px.
aksdoni Jalalpic funpatugh com%20(4) عکسهای سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته +  مصاحبه

چقدر به «گلرخ» و مشخصه‌های آن نزدیک بودید که باعث شد ایفای این نقش را بپذیرید؟

من با «گلرخ» یک دوره زندگی کردم و نتوانستم به چشم یک فیلمنامه به گلرخ نگاه کنم. با بچگی گلرخ زندگی کردم، موفق به دیدن همه قسمت‌های سریال نشدم اما بخش‌هایی را که موفق شدم ببینم همپای گلرخ گریه کردم و با این شخصیت ارتباط عمیقی برقرار کردم. بسیاری از نکات شخصیتی گلرخ در وجود من پررنگ است. من صبوری، هدف داشتن در زندگی، گذشت کردن و تلاش کردن شخصیت گلرخ را در وجودم دارم. قاعدتاً عواملی که به بازیگر در ایفای نقش کمک می‌کند، علاوه بر شخصیت‌پردازی در فیلمنامه و دیالوگ‌ها، خصایص خود فرد است که می‌تواند به او کمک کند. البته راهنمایی کارگردان در خلق شخصیت بسیار موثر است. آقای حسن‌پور کارگردان سریال، قلم بسیار خوبی دارند و شخصیت‌های داستان را به خوبی می‌شناسند و آن‌ها را به گونه‌ای ملموس می‌نویسند و دکوپاژ خیلی خوبی دارند و کارگردان خوبی هستند و بازیگران را به گونه‌ای هدایت می‌کنند که به شخصیتی که آن خلق کردند، می‌رسند؛ بدون اینکه راهنمایی‌های ایشان باعث غلو در بازی شود.
به عقیده من «گلرخ» فیلمنامه برخی از شاخصه‌هایش را از مادر آقای حسن‌پور گرفته است، در طول کار اضطراب خلق موقعیت‌های مختلف زندگی گلرخ را داشتم و در دو هفته‌ای که ما زودتر برای پیش‌تولید به شمال کشور رفتیم، من تمام دغدغه ذهنی‌ام خلق گلرخ بود و دل نگران بودم، زیرا علاوه بر تیلر سواری، نشا برنج و برداشت، مراقبت از حیوانات اهلی و … که باید برایم ملموس می‌شد و به آرامی به آن‌ها می رسیدم، باید روی نوع صحبت کردن و لحن و آوای گلرخ که دوست داشتم در کار وجود داشته باشد تا از نگاه بیننده گلرخ ملموس‌تر و باورپذیرتر باشد نیز کار می‌کردم و آقای حسن‌پور با تعاریفی از زندگی‌شان و شخصیت و تلاش مادرشان مثال‌هایی را ارایه می‌کردند و این اتفاقات را به صورت داستان گونه برای من تعریف می‌کردند که این‌ها خودش باعث ایجاد نگاه و بار در شکل‌گیری ایفای نقش گلرخ برای من شد. تعریف این داستان‌ها به من تجربه می‌داد و من سعی می‌کردم از آن برداشت کنم.

برای ایفای نقش گلرخ چقدر با جوانان در روستاها ارتباط داشتید و چقدر از آن‌ها در ایفای نقش تاثیر گرفتید؟

قبل از فیلمبرداری من سعی می‌کردم به روستاها بروم و به دنبال دختران کم سن و سال می‌گشتم تا با آن‌ها ارتباط برقرار کنم و از آن‌ها فاکتورهایی را برای ایفای بهتر نقش گلرخ استفاده کنم اما دیدم آن‌ها همه از ما بسیار مدرن‌تر بودند و شاید کارهایی که ما در تهران در زندگی روزمره انجام می‌دهیم، آن‌ها انجام نمی‌دهند، دخترها با لهجه صحبت نمی‌کردند. من بیشتر به نوع زندگی آن‌ها توجه کردم و از رفتار و گفتار مادرهای دخترهای جوان بیشتر توانستم برای ایفای نقش‌ام الهام بگیرم، زیرا مادرها با همان لباس، لهجه و آوا و حرکات، نشا و کشت می‌کردند و زندگی در روستا جاری و ساری دیده می‌شود و از این نوع زندگی فاصله نگرفتند. من با دیدن نوع زندگی آن‌ها در خودم رفتارها و منش گلرخ در روستا را خلق کردم. هیچ وقت وارد زندگی روستایی در شمال کشور نشده بودم و همیشه از زیبایی‌های شمال لذت بردم. بازی در نقش گلرخ باعث شد تا به عمق زندگی روستایی وارد شوم و بتوانم آن را لمس کنم. تعاریف آقای حسن پور از تجربیاتشان در زندگی، باعث شد رفتار و زندگی گلرخ در وجود من رسوب کند از سوی دیگر متن خوب و بار دیالوگ‌ها که به خوبی نوشته شده بود کمک می‌کرد. حرکت‌های دوربین به گونه‌ای از سوی کارگردان طراحی می‌شد که به بازیگر حس خوبی را القاء می کرد و بازیگر می توانست کار خود را به خوبی انجام دهد. ما تمام تلاش خودمان را معطوف به ایفای نقش و اثرگذار بودن آن در مخاطب کردیم، حال چقدر موفق بودیم قضاوتش برعهده بیننده و کارشناسان است.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 600x401px.
aksdoni Jalalpic funpatugh com%20(5) عکسهای سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته +  مصاحبه


لهجه و آوایی که در سریال وجود داشت، چقدر توانست در باورپذیری شخصیت گلرخ به مخاطب کمک کند؟

ما فضای بسیار خوب و بکری داشتیم و حرکت‌های دوربین نرم و خیلی حساب شده و ملموس بود، مثل جریان زندگی. تکنیک کار به گونه‌ای بود که بیننده یک دفعه با حرکت دوربین شوکه نشود؛ به نوعی همه چیز در خدمت فیلمنامه و اجرایی شدن آن بود و از سوی دیگر لباس و گریم و ابزار مختلف کشاورزی مثل تیلر و زمین و … کمک به بازیگر می‌کرد. مسئله اساسی این است که من به گلرخ آوا و لهجه دادم، بهخلاف نظر آقای حسن‌پور که تاکید داشتند لهجه و آوایی استفاده نکنیم زیرا ممکن است درست از کار درنیاید و یا غلو شود. اما من با تمام وجود تلاش کردم که گلرخ را به سمتی ببرم که لحن و آوا داشته باشد نه لهجه و تقلید زیرا برایم این مسئله خیلی مهم بود. من اهل تهران هستم و نمی‌توانم ساختار چهره یک شمالی را داشته باشم حتی با وجود لباس و گریم و …؛ آوار و لهجه به من کمک می‌کند گلرخ را باورپذیرتر کنم اما حس من به شخصه این بود که وقتی یک آوای نرم شمالی به نحوه پوشش و گریم من اضافه شود شاید شخصیت را برای بیننده باورپذیرتر کند.

در ارایه لهجه و آوا در گویش گلرخ اصرار داشتید؟

بله و آقای حسن‌پور اصراری نداشتند و نگران بودند که تقلیدی نباشد و آواها به درستی ادا شود و در جای جای سریال یکنواختی احساس شود. ایشان تلاش می‌کردند تا ما به سمت ارایه لهجه در ادای دیالوگ‌هایمان نرویم اما بعد خوش‌شان آمد و راضی بودند.

خودتان چقدر از ارایه لهجه شمالی در سریال راضی بودید؟

من دوست داشتم، نه شدت دارد و نه ادا و تقلید است به نظرم باورپذیر است، مخاطب از شخصیت داستان یک حس و حالی را می‌خواهد تا فضای درون مجموعه را به او القا کند. اگر من بخواهم تهرانی و بدون لهجه و آوا صحبت کنم، پس «گلرخ» کجاست؟ او که شخصیت اصلی داستان است، نگاه‌ها به سمت و سوی اوست و او که این قدر جای کار و فضا دارد باید چیزی مثل آوا و لهجه هم کمک کند تا با تمام امکانات فراهم شده، گلرخ بتواند با مخاطب ارتباط درستی برقرار کند.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 600x400px.
aksdoni Jalalpic funpatugh com%20(6) عکسهای سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته +  مصاحبه

نظرتان درباره انتخاب بازیگر میانسالی گلرخ بفرمایید. چقدر این انتخاب مناسب بود؟

من در شرایطی نیستم که بخواهم درباره انتخاب میانسالی گلرخ اظهار نظر کنم. کار متعلق به آقای حسن‌پور است و ایشان خودشان تصمیم گیرنده بودند. من خودم گلرخ را بسیار دوست داشتم و با آن زندگی کردم و خیلی دوست داشتم ردپاهایی که از آن به جای گذاشتم را تا انتهای سریال با خودم به پایان برسانم و لحظه دیدارش با مرتضی در پایان سریال را خیلی دوست داشتم، اما آقای حسن‌پور معتقد بودند چون بازیگر نقش مرتضی عوض شده است، یک بازیگر دیگر میانسالی گلرخ را ایفای نقش کنند.

با توجه به دلشوره‌هایی که برای ایفای نقش گلرخ داشتید، درباره اولین پلانی که تصویربرداری شد و حال و هوای آن روز بفرمایید
.

اولین پلان که در سریال ضبط شد، مربوط به بیماری پدر گلرخ بود که مادرش با او صحبت می‌کند و گلرخ در آینه پشت میز تحریر نشسته و گریه می‌کند و بعد اشک‌هایش را پاک می‌کند و می‌گوید: «آقاجان پول». حس و حال آن روز برایم خیلی جالب بود. بچگی گلرخ برایم مهم بود چون شخصیت گلرخ را دوست داشتم شاید به این دلیل که، دوران تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان خودم را خیلی دوست دارم با این تفاوت که من یک دنده و لجباز نبودم، ولی آن نگاه معصومانه، سربزیری‌ها و لجبازی گلرخ را خیلی دوست دارم، همچنین دوران بارداری گلرخ خیلی برایم جالب بود. اول دل نگران این بودم که به آن حالت‌های بچگی گلرخ برسم و برای بیننده این فاصله‌گذاری‌هایی که در ذهنم برای مراحل مختلف زندگی گلرخ که هفت مرحله با گریم های متعدد است در نظر گرفته بودم، دربیاید. اولین سکانس که جلوی دوربین ظاهر شدم به همه این‌ها فکر می‌کردم و از سوی دیگر ارتباط برقرار کردن با کارگردان و چقدر می‌توانم به نگاه ایشان برسم که الحمدالله ایشان خیلی از سکانس اول خوش‌شان آمد و مرا تشویق کردند و ابراز علاقه کردند؛ زیرا از نگرانی من برای ایفای نقش گلرخ آگاه بودند. من به شخصه یا کاری را قبول نمی‌کنم و یا اگر قبول کنم، سعی می‌کنم در وسع خودم به بهترین نحو انجام بدهم و توانایی‌هایم را به منصه ظهور بگذارم. خیلی نگران بودم گلرخ حسن‌پور به نحو احسن ارایه شود. اولین سکانس خوب بود و دلگرمی برای ادامه کار شد.

فیلمنامه به صورت کامل برای مطالعه ارایه شد؟

فیلمنامه ۲۶ قسمت کامل بود و بدون هیچ نقصی به دست من رسید. به‌خلاف کارهای جدید که اکثراً سیناپس هستند و بعد شخصیت‌ها نوشته می‌شوند، فیلمنامه کامل بود و این در ارایه نقش بسیار موثر بود. من اصلاً نمی‌پسندم کارهایی را که در مرحله سیناپس به بازیگر پیشنهاد می‌شود و یا در حال نوشته شدن است. این نوع کارها حس خوبی به من نمی‌دهد. من دوست دارم فیلمنامه را به طور کامل بخوانم و درباره آن صحبت کنم و بحث داشته باشیم و به یک نگاه مشترکی با کارگردان برسیم و بعد جلوی دوربین قرار بگیرم. از این که شخصیت را بعداً می‌نویسند و روتوش می‌کنند و… برایم خوشایند نیست. من لذت بردم وقتی فیلمنامه کامل آقای حسن‌پور را خواندم و بعد دفتر رفتم. لذت بعدی این بود که آقای حسن‌پور برای کارشان اهمیت قایل بودند، کاملا کارهای من را جست‌و‌جو کرده بودند و بیوگرافی من را می‌دانستند و حتی زاویه‌های صورت من را مورد بررسی قرار داده بودند. برعکس بقیه دوستان که حتی اطلاعی در زمینه کارهای قبلی ندارند، ایشان با کارهای من و فیزیک من آشنا بودند و زاویه صورت من را درآورده بودند و روی آن فکر کرده بودند که آیا می‌توانم گلرخ باشم یا خیر. من وقتی دفتر رفتم دیدم ایشان کاملاً از من اطلاعات دارند، درحالی که کاری از من ندیده بودند ولی روی بازیگری که دعوت شده بود، شناخت کافی داشتند.

چرا این قدر گزیده کار می‌کنید؟

من فعالیت در موسیقی را به موازات بازیگری در سینما و تلویزیون دنبال می‌کنم و پررنگ‌تر از کار تصویرم است. من از سال ۶۸ موسیقی کار می‌کنم و در گروه‌های حرفه‌ای فعالیت دارم و تدریس می‌کنم، نمی‌توانم به طور همزمان سر سریال باشم، مجبورم سالی یک یا دو کار بیشتر انجام ندهم. بعد از «از یاد رفته» فیلم «جایی بالاتر از ابرها» را کار کردم که قرار است در شبکه خانگی توزیع شود، یک سینمایی به نام «پیمان» به کارگردانی مجید فهیم‌خواه که از آن بی‌خبر هستم و تله‌فیلم «بومرنگ» به کارگردانی اسماعیل فلاح‌پور. از اردیبهشت‌ماه که «بومرنگ» را بازی کردم تا به امروز کاری قبول نکردم. ادعایی ندارم کار شاخصی را می‌خواهم انجام دهم اما نسبت به فیلمنامه‌هایی که به من پیشنهاد می‌شود سعی می‌کنم کارهایی را برگزینم که به دلم می‌نشیند و دوست‌شان دارم که کار کنم و متمایز با کارهای قبلی‌ام باشد، انتخاب کنم. نقش‌هایی که ایفا کردم هیچ یک با هم شباهتی ندارد. «ایستگاه بهشت» به «غافل» یا «از یاد رفته» شباهتی ندارد. «عالیه» ربطی به «قهوه اسپرسو» یا «بچه‌های خیابان» ندارد. همه آن‌ها با هم متفاوت است. بعد از ایفای نقش «هانیه» در غافل بسیاری فکر کردند من نقش‌های طنز را می‌پذیرم، درحالی که من کار طنز نمی‌کنم. من هانیه این فیلم را شیرین و دوست داشتنی کردم و نگاه به آن دادم، سه هفته روی زبان آذری کار کردم تا به نتیجه برسم و هانیه دربیاید. از بیننده کارهایم که به من لطف دارد و آن‌ها را نگاه می‌کند، می‌خواهم که «سپیده خداوردی» را در قالب فیلمنامه‌هایی که موجود هست و می‌بیند، بسنجد. من امکان این را ندارم که همیشه کارهای شاخص انجام دهم، آرزو می‌کنم که کارهای خاص و کاراکترهای خاص را ایفا کنم البته اگر امکانش وجود داشته باشد.

به عنوان بیننده چقدر با پخش هر شب سریال موافق هستید؟

در حال حاضر بیننده به پخش هر شب سریال عادت کرده است. مثل این که ما عادت به خوردن غذا در ساعاتی خاصی از شبانه روز داریم. این در مورد سریال هم صدق می‌کند. ما عادت می‌کنیم در یک زمان مشخص سریال را ببینم و دلتنگ آن ‌شویم. به نظرم اگر سریال به صورت هفتگی پخش می‌شد، شاید بیننده به این صورت با آن ارتباط برقرار نمی‌کرد. مردم این‌قدر مشغله و گرفتاری دارند که شاید نتوانند هفته‌ای یک بار یک سریال را دنبال کنند، بیننده با وجود مشغله‌های روزمره ممکن است ساعت پخش سریال هفتگی را فراموش کند اما وقتی هر روز باشد روح و ذهن‌اش با سریال درگیر می‌شود و خواستار آن خواهد بود. البته ابتدا فکر می‌کردم پخش سریال یک سال به طول خواهد انجامید که خیلی خوب است اما شرایط بیننده امروز به گونه‌ای شده است که رسانه مخاطب را به پخش هر شبی عادت داده است الان به جایی رسیده که بیننده این شرایط را می‌طلبد و پخش هر شب سریال تاثیرگذار خواهد بود. البته کار آقای حسن‌پور ساختاری سینمایی داشت و با سریال‌های دیگر تلویزیون متفاوت و همین امر کمی نگران‌کننده بود، زیرا احساس می‌شد ممکن است مخاطب با این مفاهیم و فضای سنگین و ریتم خاص سریال ارتباط برقرار نکند که خوشبختانه بیننده با کار ارتباط برقرار کرد. این نشان می‌دهد که اگر خوراک خوب برای مخاطب تهیه و ارایه شود، از آن استقبال خواهد کرد و ذائقه مخاطب را می‌توان تغییر داد.


Sepide Khodavardi Sepide Khodaverdi از یاد رفته بازیگ بازیگر نقش گلرخ بازیگر نقش گلرخ در از یاد رفته بازیگر گلرخ از یاد رفته بازیگران سریال از یاد رفته بیوگرافی سپیده خداوردی تصاویر سپیده خداوردی تصاویر سپیده خداوردی بازیگر سریال از یاد رفته تصاویر سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته تصویر سپیده خداوردی بازیگر سریال از یاد رفته زندگینامه سپیده خداوردی سریال از یاد رفته سریالهای سپیده خداوردی سپیده خداوردی سپیده خداوردی بازیگر سریال از یاد رفته سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته سپیده خداوردی و همسرش عوامل سریال از یاد رفته عکس عکس از سپیده خداوردی عکس جدید سپیده خداوردی عکس جدید سپیده خداوردی بازیگر سریال از یاد رفته عکس جدید سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته عکس جدید سپیده خداوردی مهر 90 عکس جید بازیگران زن عکس سپیده خداوردی عکس سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته عکس های سپیده خداوردی بازیگر سریال از یاد رفته عکس های سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته عکسهای بازیگر گلرخ عکسهای سپیده خداوردی عکسهای سپیده خداوردی آبان 90 عکسهای سپیده خداوردی بازیگر سریال از یاد رفته عکسهای سپیده خداوردی بازیگر نقش گلرخ در سریال از یاد رفته فیلمهای سپیده خداوردی مصاحبه جیدد سپیده خداوردی نقش سپیده خداوردی در سریال از یاد رفته هواداران سپیده خداوردی وبلاگ سپیده خداوردی گالری جلال پیک گالری عکس سپیده خداوردی گالری عکسهای جدید سپیده خداوردی گلرخمنبع  : http://pic96.blogfa.comFree web directory

businesses for sale uk
Thousands of businesses for sale, Buy or sell a business at RightBiz. Connecting business buyers and sellers!

The Free Directory UK British orientated web site links

weight loss products

Ldmstudio Directory

Link Exchange Directory of Top Sites Dmegs.com
SEO friendly web directory of top sites & blogs organized by topic into categories and presented according to relevance of website. Submit your website free.

Blogs Directory

Free web directory

Directory Free


PHPNUKE, Phpnuke.ir, PHPNUKE.IR, phpnuke.ir, Mashhadteam, MASHHADTEAM, mashhadteam, اهر کامپیوتر نرم افزار دانلود سخت افزار آموزش هک کرک آهنگ ویندوز رجیستری دستورات اینترنت گوگل یاهو سرور هک فاز هکران فارس نایس جدید آخرین ورژن کی کاسپر اسکای آواست کلیپ موبایل سنتی مدرن ویستا یاهو مسنجر ویروس کد جاوا اسکیرپت گیم جدید مسنجر 9 پیدا کردن رمز بوتر سورس کد ویژوال بیسیک ایران خلیج فارس هک فا سایت بانک ثبت نام در آمد زایی سیستم عامل پی سی دانلود ارسباران گیگابایت سویو نرم افزار جاسوسی سونی اریکسون نوکیا سامسونگ برنامه گوشی آفیس آی پی نشان دادن پسورد های ستاره دار تروجان پورت وبکم مجازی مخفی کرکر عکس برداری از صفحه مانیتور گرفن تالک نت تولز داس ترفند داس نت یاهو نت استایت نرم افزار های هک عکس مادربورد فتوشاپ ابزار های اینترنت وینتوکس پاور دی وی دی مکس پین هک حرفه ای ترمیم عکس های قدیمی ارسال ایمیل بطور ناشناس مدیا پلیر 12 فول چاپگر سونی پی دی اف کتاب الکترونیکی کرایسیس مرور گر اینترنت آموزش ویژوال بیسیک و پی اچ پی تبدیل کننده دنیای نرم افزار هک و ضد هک دانلود نت کت و آموزش نت کت دانلود نرم افزار هک موبایل بدون اجازه با بلوتوث و اس ام اس چت با بلوتوث فرستادن اس ام اس با بلوتوث کلیپ خنده دار بازیابی اس ام اس های حذف شده یاهو مسنجر برای موبایل ویرا صد ها ایمیل یاهو گروه آشیانه ارس هکرز تیم امنیتی ارس دیکشنری برای موبایل آخرین ورژن بلوور2 ماوس اینتل کارت اینترنت رایگان ترفند همراه اول و ایرانسل هک کارت تلفن کارت شارژ ایرانسل ترفند موبایل هک یاهو مسنجر 9 در سه سوت جی میل عوض کردن رمز جی میل و یاهو رم معماری نقشه کشی اتوکد رایگان کلمات کلیدی ماشین Ahar computer software freeware download free hardware learn learning hacker crack music windows registry programs internet google yahoo server hackfaz fars hackers nice new last version key for kaspersky avast 4.8 clip mobile classic modern vista yahoo messenger virus java script code new game messenger 9 find password cracker booter source code visual basic iran Persian golf hack fa bank site register trade money operation system p30download arasbaran gigabyte soyo dragon software for spy sonyericsson sony nokia Samsung mobile\'s program Microsoft office IP View the star passwords Trojan horse port hidden hide cracker photo picture photography of monitor screen talk net tools 5 dos tarfand dos code net yahoo netstat hackers software mainboard mother board photoshop shop internet tools wintux power DVD max pain professional hackers repair photo old send e-mail unknown media player 12 full printer sony pdf files e-books crisis internet explorer visual basic 6 learn .net PHP learn convertor universe of software hacking and anti hacking download netcat and learn net cat software download for mobile hacking of bluetooth and sms chat of Bluetooth send sms by Bluetooth clip comic recovery sms yahoo messenger for mobile viera sounds 100 e-mail of yahoo mail ashiyaneh group aras hackers aras security team dictionary for mobile end version bloover 2 mouse intel internet card free magic code mobile iran cell telephone card hacking charge card for iran cell magic mobile code yahoo messenger 9 hacking a few minutes gmail change password in gmail and yahoo mail ram plat plating autocad autodesk free Games name : mafia action factor black site made man hulk msn font lord infernal most wanted Key worlds car , اهر کامپیوتر نرم افزار دانلود سخت افزار آموزش هک کرک آهنگ ویندوز رجیستری دستورات اینترنت گوگل یاهو سرور هک فاز هکران فارس نایس جدید آخرین ورژن کی کاسپر اسکای آواست کلیپ موبایل سنتی مدرن ویستا یاهو مسنجر ویروس کد جاوا اسکیرپت گیم جدید مسنجر 9 پیدا کردن رمز بوتر سورس کد ویژوال بیسیک ایران خلیج فارس هک فا سایت بانک ثبت نام در آمد زایی سیستم عامل پی سی دانلود ارسباران گیگابایت سویو نرم افزار جاسوسی سونی اریکسون نوکیا سامسونگ برنامه گوشی آفیس آی پی نشان دادن پسورد های ستاره دار تروجان پورت وبکم مجازی مخفی کرکر عکس برداری از صفحه مانیتور گرفن تالک نت تولز داس ترفند داس نت یاهو نت استایت نرم افزار های هک عکس مادربورد فتوشاپ ابزار های اینترنت وینتوکس پاور دی وی دی مکس پین هک حرفه ای ترمیم عکس های قدیمی ارسال ایمیل بطور ناشناس مدیا پلیر 12 فول چاپگر سونی پی دی اف کتاب الکترونیکی کرایسیس مرور گر اینترنت آموزش ویژوال بیسیک و پی اچ پی تبدیل کننده دنیای نرم افزار هک و ضد هک دانلود نت کت و آموزش نت کت دانلود نرم افزار هک موبایل بدون اجازه با بلوتوث و اس ام اس چت با بلوتوث فرستادن اس ام اس با بلوتوث کلیپ خنده دار بازیابی اس ام اس های حذف شده یاهو مسنجر برای موبایل ویرا صد ها ایمیل یاهو گروه آشیانه ارس هکرز تیم امنیتی ارس دیکشنری برای موبایل آخرین ورژن بلوور2 ماوس اینتل کارت اینترنت رایگان ترفند همراه اول و ایرانسل هک کارت تلفن کارت شارژ ایرانسل ترفند موبایل هک یاهو مسنجر 9 در سه سوت جی میل عوض کردن رمز جی میل و یاهو رم معماری نقشه کشی اتوکد رایگان کلمات کلیدی ماشین Ahar Computer Software Freeware Download Free Hardware Learn Learning Hacker Crack Music Windows Registry Programs Internet Google Yahoo Server Hackfaz Fars Hackers Nice New Last Version Key For Kaspersky Avast 4.8 Clip Mobile Classic Modern Vista Yahoo Messenger Virus Java Script Code New Game Messenger 9 Find Password Cracker Booter Source Code Visual Basic Iran Persian Golf Hack Fa Bank Site Register Trade Money Operation System P30download Arasbaran Gigabyte Soyo Dragon Software For Spy Sonyericsson Sony Nokia Samsung Mobile\'s Program Microsoft Office IP View The Star Passwords Trojan Horse Port Hidden Hide Cracker Photo Picture Photography Of Monitor Screen Talk Net Tools 5 Dos Tarfand Dos Code Net Yahoo Netstat Hackers Software Mainboard Mother Board Photoshop Shop Internet Tools Wintux Power DVD Max Pain Professional Hackers Repair Photo Old Send E-mail Unknown Media Player 12 Full Printer Sony Pdf Files E-books Crisis Internet Explorer Visual Basic 6 Learn .net PHP Learn Convertor Universe Of Software Hacking And Anti Hacking Download Netcat And Learn Net Cat Software Download For Mobile Hacking Of Bluetooth And Sms Chat Of Bluetooth Send Sms By Bluetooth Clip Comic Recovery Sms Yahoo Messenger For Mobile Viera Sounds 100 E-mail Of Yahoo Mail Ashiyaneh Group Aras Hackers Aras Security Team Dictionary For Mobile End Version Bloover 2 Mouse Intel Internet Card Free Magic Code Mobile Iran Cell Telephone Card Hacking Charge Card For Iran Cell Magic Mobile Code Yahoo Messenger 9 Hacking A Few Minutes Gmail Change Password In Gmail And Yahoo Mail Ram Plat Plating Autocad Autodesk Free Games Name : Mafia Action Factor Black Site Made Man Hulk Msn Font Lord Infernal Most Wanted Key Worlds Car , شده یاهو مسنجر برای موبایل ویرا صد ها ایمیل یاهو گروه آشیانه ارس هکرز تیم امنیتی , دانلود , دانلود نرم افزار موبایل , سایت موبایل , ایرانسل , شرکت مخابرات سیار , نقشه تهران برای موبایل , معرفی گوشی موبایل , هک بلوتوث برای موبایل , دانلود ابزار موبایل , گوشی موبایل , نوکیا سری ۶۰ , نوکیا سری ۶۰ ورژن ۳ , نوکیا سری ۸۰ , سری ۹۰ , تم نوکیا , بازی نوکیا , کد مخفی نوکیا , نوکیا , نرم افزار سونی اریکسون , تم سونی اریکسون , زنگ موبایل , آهنگ سازی موبایل , سیمبیان , پالم , پاکت پی سی , موتورلا , بنکیو زیمنس , سامسونگ , اس ام اس , عکس اس ام اس , تبدیل ۳gp , کلیپ صوتی موبایل , کلیپ تصویری موبایل , بازی جاوا موبایل , بازی ngage , محافظ صفحه نمایش , uiq , mobile , nokia , sony ericsson , samsong , imate , palm , pocket pc , motorola , siemens , sms , 3gp , irancel , amr , ringtone , symbian , Nseries , n70 , n73 , n80 , n90 , n91 , n93 , n95 , 6620 , 6260 , 6670 , 6630 , 6600 , 3600 , 3620 , 3650 , 3230 , 3660 , 7610 , 7650 , 6680 , 6681 , 6682 , 5500 , E60 , E61 Siemens SX1 , P800 , P910 , P900 , P910I , K700 , S700 , T630 , K750 , T610 , W800 , W810 , W950 , W900 , W850 , W830 , W710 , W700 , W600 , W550 , W300 , RazR , SLVR , V3 , V3i , V3x , V3c , L6 , L7,ماهواره ,استارست ,اسکای ,استرانگ ,ست ,کامپیوتر ,نرم افزار ,بازی ,موبایل ,نوکیا, سونی اریکسون, سامسونگ, گوشی, ماهواره, دانلود, dvb, جدید, نرم, های, افزار, استارست, progdvb, برنامه, کانال, کد, softcam,رسیور, کردن, فرکانس, آموزش, starsat, tps, برای, کانالهای, باز, gbox, sharing, کارت, key,abc.mihanblog, استرانگ, mct, wincsc, جدید, مولتی, skynet, دیش, استار, آفلاین, کدهای, dcw, نصب, ویژن, فرکانس, از, آپگرید, اینترنت, پچ, نوکیا, ۵۵۰, و, در, پلاگین, با, keys, s2emu, ها, ۲, sky, های, spice, mytheatre, هاتبرد, شبکه, card, سافتکم, ای, فلش, prog, for, سایت, star, جدیدترین, ۱۹۰, کارت, اموزش, کد, strong, کانال, فایل, کدهای, لودر, ریسیور, download, به, کردن, ست, ویندوز, ۹۵۰۰, ماهوارهای, skygrabber, humax, موبایل, سوپر, ۴۶۲۰, تنظیم, انواع, ۲۰۰۶, cardsharing, skystar2, tv, ورژن, فیلم, فرکانسهای, sr-x5d, 150, هایتک, کانالهای, ماهوارها, نقشه, srt, multivision, fastsatfinder, view, vplug, سامسونگ, اسکای, platinum, 220,سایت دوستیابی blackmoor.ir , قیمت, ایرانی, رسیور, فایندر, کامل, کاون, viaccess, روش, آخرین, قانونی, skystar, rapidshare, نحوه, software, بهترین, بی, plugin, لیزر, sat, code, hotbird, x5, twinhan, مدار, مکس, kaon, کامپیوتر, dvbdream, آهنگ, جدیدترین, کاون, gboxfriend, سافت, وی, ال, فارسی, آنتن, کم, دی, altdvb, and, bin, upgrade, طریقه, افزارهای, تبدیل, سایت, xp, loder, برای, ۹۹۵, ساخت, v, جهت, keygen, بی, ان, رمز, پخش, پلی, dorcel, قفل,http://abc.mihanblog.com elecard, اخبار, رسیورهای, aes, گوشی, پلاگین, استفاده, لیست, ۴۶۲۰ii, تنظیم, startrack, ترفندهای, canal, channel, معرفی, دیش, dreambox, 1.27, دو, metabox, pdf, ریزی, سونی, nokia, کامپیوتر,abc, ویندوز, اپگرید, باکس, softcam.key, turksat, ورد, سونی, polsat, رایگان, &, پروگرام, visionplus, lnb, کارتی, کرک, php, sms, opensky, polsatauto.exe, خرید,۲۰۰, flash, کارتهای, درباره, آپدیت, عکس, open, saftcam, grabber, اریکسون, ۳/۳۳/۸, crack, چگونه, شرح, مدل, فرمت, دیجیتال, ماهوار, ۱/۲۵, فرکانسهای, wincsc.cfg, pid, digiturk, استیشن, box, مادر, استارتراک, مجانی, آپگرید, w6, ترکست, کتاب, ۴۶۱۰ii, سوپرمکس, کنترل, کار, مخفی, تلفن, x5d, theme, راه, دوربین, بازی, ی, ۱۱۰۰, pelatinum, دریافت, تکنوست, showtime, انجمن, یاهو, file, چند, studio, افزاری, را, قانونی, data, ریسیور, اطلاعات, d, ملودی, ماهوارهای, ۲/۷, track, سخت, مرکزی, هند, ۳۵۸, emu, اینترنت, نت, ۱, شده, سگا, mr, فایل, forum, plus, تعمیر, ایکس, ۱۸۰۰, new, manna, lazer, شبکه, تخصصی, تعمیرات, تلویزیون, ساختن, server,سایت خبری = ۴news.ir , افلاین, بازیهای, تنظیمات, ای, الکترونیک, سوپرمکس, همراه, اسکای, power, biss, لیست, تراک, seca, گلدن, اریکسون, استانی, edition, full, 4630, dream, world, 1050, آپدیت, install, z1, اندازی, windows, remote, پرگرام, متاباکس, دریم, gboxplugin, fortecstar, افزارهای, beausat, 4800, vision, to, مشکل, آفلاین, فعال, discovery, sonyericson, ترفندهای, الکترونیکی, ۲/۰/۶, statistic, پکیج, ۱۱۵۰, مدیا, سریال, سیستم, یک, بازی, متابکس, ۳, dvbviewer, 560, دی, اهنگ, softcams, in, id, srt4610ii, ii, ترفند, خارجی, بازکردن, scaner, how, sr-x50cu,premiumx,p30fire.ir , nagravision, 60, sr, گوشی, turkey, مهدیان, اروپا, hotbird7, 3gp, zee, ایرانی, patch, ایرج, autoroll, driver, سینمای, pc, هیومکس, موبایل, cwshare.cfg, net, ایران,abc, 4610, 2003, 8000, کرک, کارتهای, ۴/۷۹, نوکیا, میکس, موبایلهای, درایور, ۱۲۰, ۱۲۳۶۰, ۵۵۰d, 7.5, star2, 2100, plug, kworld, stbdownload, my, 3620, all, irdeto, تصویری, farsi, max, alt, 2007, list, استرانگ۴۶۲۰, converter, فروش, آموزشی, طریق, ilsat, sport, تعمیرات, وارد, مورد, viwe, ultra, dvbskystar, ارسال, ما, اتصال, hd, مشاهده, theatre, 8, هواره, master, mtv, ثابت, هندی, animal, بدون, آپگریت, premiere, مولتی, بر, مقاله, بوت, ویژنها, داغ, سکای, nova, k3, کنیم, ۶۶۳۰, ۱۳۰, freextv, آخرین, rar, سی, redlight, version, 1.3, پسورد, ۳۶۸۰, موسیقی, control, w3, premium, october, افزارskynet, روز, زبان, lock, pro, موتور, کابل, genuine, دستی, امولاتور, asp.net, آبگریت, ۳۰۰۰, s, sr-x1050, فارسی, مدارات, زنده, ۱/۲, s2emu1.27, کاناهای, va-fox, گردان, پلاس, veiw, 3200, ریموت, سرور, mytheater, 5600, چیست, ci, password, pour, ورزن, ترک, free, مقامی, ۱۹۰d, adobe, ادیت, هما, sr-x190d, 2.2, حل, x, تغییر, spaice, رسیورهای, بازیگران, -, ۲۰۲, تل, satdw, راهنمای, اخرین, pocket, همه, مدلهای, gold, قطعات, هک, راهنمایی, caller, اسپارک, mobile, دیدن, lazer, کنترل, plugins, folder, ferecance, satkiosk, نسخه, xdream, serial, hivion, ارگ, planet, سافتکم, درایو, satupdater, graber, نسب, messenger, sr-x550d, چگونگی, سوپرلیزر, finder, عکس, ۴۱۲۰, ورلد, forums, خبرهای, a, dline, hivision, روزانه, عربی, tech, ht-9500, titanium, share, اکسز, ریموت, داود, مقایسه, korg, سیگنال, v-plug, sky1, yahoo, video, series, همت, divx, تراک, de, استارست۱۵۰, مختلف, gif, ایران, استار۲, ۳۱۰۰, ok, دار, کانل, update, کانالهای, مانیتور, samsung, بلند, decoder, شماره, unlock, اریکسون, ۱/۵, b, key.bin, 4155, ip, canalsat, jsc, sanyosat, مستر, مشکلات, زیرنویس, phoenix, وب, متاباکس,برنا, cyfra, اهنگهای, ۲۰۰۰, satellite, مرتب, nero, viewer, ریزی, مونتاژ, محتوا, شرینگ, channels, fortec, dvd, 5, vb, اصلی, black, ht, شیرینگ, setup, مجانی, ۷۵۰, گراف, keyloader, t, fsk, loader, 007c00, ابگرید, rom110.bin, سویس, hi-tech, عکسهای, ۶۵۰ci, stream, کتابهای, تصویر, کلیپ,برنا, ویژیون, دستی, vbulletin, repair, مدیریت, nokia6280, 900, اپگرید, ترانه, وی, کیبورد, cinema, technisat, مشخصات, ۱۵۰d, سرعت, فورتک, رمزهای, mpeg2, may, setting, zip, تله, privatespice, یغمایی, ace, همیشگی, wintv, فایندر, number, 3.33, شدن, s2emu1.26, slipknot, irandvb, scanner, skynet.sys.repair, کامپیوتری, دستگاه, dowload, 3.33.5, 888, ویستا, پریمیر, rai, هاست, سری, art, کامپیوت, جاوا , اسکریپت , سی ام اس, سیستم وبلاگدهی, دانلودستان,فایرفاکس۳, اپرا, عکس, عکس مذهبی , تم مذهبی, بازی آنلاین, چت روم فارسی, چت , چت کردن , دوستیابی, سایت دوستیابی, بنر ,تبادل بنر,آنلاین, دانلود رایگان, افزایش آمار سایت,آمار ۱۰۰۰۰به بالا, سیستم قدرتمند, بالا بردن آمار,, دانلود , دانلود نرم افزار موبایل , سایت موبایل , ایرانسل , شرکت مخابرات سیار , نقشه تهران برای موبایل , معرفی گوشی موبایل , هک بلوتوث برای موبایل , دانلود ابزار موبایل , گوشی موبایل , نوکیا سری ۶۰ , نوکیا سری ۶۰ ورژن ۳ , نوکیا سری ۸۰ , سری ۹۰ , تم نوکیا , بازی نوکیا , کد مخفی نوکیا , نوکیا , نرم افزار سونی اریکسون , تم سونی اریکسون , زنگ موبایل , آهنگ سازی موبایل , سیمبیان , پالم , پاکت پی سی , موتورلا , بنکیو زیمنس , سامسونگ , اس ام اس , عکس اس ام اس , تبدیل ۳gp , کلیپ صوتی موبایل , کلیپ تصویری موبایل , بازی جاوا موبایل , بازی Ngage , محافظ صفحه نمایش , Uiq , Mobile , Nokia , Sony Ericsson , Samsong , Imate , Palm , Pocket Pc , Motorola , Siemens , Sms , 3gp , Irancel , Amr , Ringtone , Symbian , Nseries , N70 , N73 , N80 , N90 , N91 , N93 , N95 , 6620 , 6260 , 6670 , 6630 , 6600 , 3600 , 3620 , 3650 , 3230 , 3660 , 7610 , 7650 , 6680 , 6681 , 6682 , 5500 , E60 , E61 Siemens SX1 , P800 , P910 , P900 , P910I , K700 , S700 , T630 , K750 , T610 , W800 , W810 , W950 , W900 , W850 , W830 , W710 , W700 , W600 , W550 , W300 , RazR , SLVR , V3 , V3i , V3x , V3c , L6 , L7,ماهواره ,استارست ,اسکای ,استرانگ ,ست ,کامپیوتر ,نرم افزار ,بازی ,موبایل ,نوکیا, سونی اریکسون, سامسونگ, گوشی, ماهواره, دانلود, Dvb, جدید, نرم, های, افزار, استارست, Progdvb, برنامه, کانال, کد, Softcam,رسیور, کردن, فرکانس, آموزش, Starsat, Tps, برای, کانالهای, باز, Gbox, Sharing, کارت, Key,abc.mihanblog, استرانگ, Mct, Wincsc, جدید, مولتی, Skynet, دیش, استار, آفلاین, کدهای, Dcw, نصب, ویژن, فرکانس, از, آپگرید, اینترنت, پچ, نوکیا, ۵۵۰, و, در, پلاگین, با, Keys, S2emu, ها, ۲, Sky, های, Spice, Mytheatre, هاتبرد, شبکه, Card, سافتکم, ای, فلش, Prog, For, سایت, Star, جدیدترین, ۱۹۰, کارت, اموزش, کد, Strong, کانال, فایل, کدهای, لودر, ریسیور, Download, به, کردن, ست, ویندوز, ۹۵۰۰, ماهوارهای, Skygrabber, Humax, موبایل, سوپر, ۴۶۲۰, تنظیم, انواع, ۲۰۰۶, Cardsharing, Skystar2, Tv, ورژن, فیلم, فرکانسهای, Sr-x5d, 150, هایتک, کانالهای, ماهوارها, نقشه, Srt, Multivision, Fastsatfinder, View, Vplug, سامسونگ, اسکای, Platinum, 220,سایت دوستیابی Blackmoor.ir , قیمت, ایرانی, رسیور, فایندر, کامل, کاون, Viaccess, روش, آخرین, قانونی, Skystar, Rapidshare, نحوه, Software, بهترین, بی, Plugin, لیزر, Sat, Code, Hotbird, X5, Twinhan, مدار, مکس, Kaon, کامپیوتر, Dvbdream, آهنگ, جدیدترین, کاون, Gboxfriend, سافت, وی, ال, فارسی, آنتن, کم, دی, Altdvb, And, Bin, Upgrade, طریقه, افزارهای, تبدیل, سایت, Xp, Loder, برای, ۹۹۵, ساخت, V, جهت, Keygen, بی, ان, رمز, پخش, پلی, Dorcel, قفل,http://abc.mihanblog.com Elecard, اخبار, رسیورهای, Aes, گوشی, پلاگین, استفاده, لیست, ۴۶۲۰ii, تنظیم, Startrack, ترفندهای, Canal, Channel, معرفی, دیش, Dreambox, 1.27, دو, Metabox, Pdf, ریزی, سونی, Nokia, کامپیوتر,abc, ویندوز, اپگرید, باکس, Softcam.key, Turksat, ورد, سونی, Polsat, رایگان, &, پروگرام, Visionplus, Lnb, کارتی, کرک, Php, Sms, Opensky, Polsatauto.exe, خرید,۲۰۰, Flash, کارتهای, درباره, آپدیت, عکس, Open, Saftcam, Grabber, اریکسون, ۳/۳۳/۸, Crack, چگونه, شرح, مدل, فرمت, دیجیتال, ماهوار, ۱/۲۵, فرکانسهای, Wincsc.cfg, Pid, Digiturk, استیشن, Box, مادر, استارتراک, مجانی, آپگرید, W6, ترکست, کتاب, ۴۶۱۰ii, سوپرمکس, کنترل, کار, مخفی, تلفن, X5d, Theme, راه, دوربین, بازی, ی, ۱۱۰۰, Pelatinum, دریافت, تکنوست, Showtime, انجمن, یاهو, File, چند, Studio, افزاری, را, قانونی, Data, ریسیور, اطلاعات, D, ملودی, ماهوارهای, ۲/۷, Track, سخت, مرکزی, هند, ۳۵۸, Emu, اینترنت, نت, ۱, شده, سگا, Mr, فایل, Forum, Plus, تعمیر, ایکس, ۱۸۰۰, New, Manna, Lazer, شبکه, تخصصی, تعمیرات, تلویزیون, ساختن, Server,سایت خبری = ۴news.ir , افلاین, بازیهای, تنظیمات, ای, الکترونیک, سوپرمکس, همراه, اسکای, Power, Biss, لیست, تراک, Seca, گلدن, اریکسون, استانی, Edition, Full, 4630, Dream, World, 1050, آپدیت, Install, Z1, اندازی, Windows, Remote, پرگرام, متاباکس, دریم, Gboxplugin, Fortecstar, افزارهای, Beausat, 4800, Vision, To, مشکل, آفلاین, فعال, Discovery, Sonyericson, ترفندهای, الکترونیکی, ۲/۰/۶, Statistic, پکیج, ۱۱۵۰, مدیا, سریال, سیستم, یک, بازی, متابکس, ۳, Dvbviewer, 560, دی, اهنگ, Softcams, In, Id, Srt4610ii, Ii, ترفند, خارجی, بازکردن, Scaner, How, Sr-x50cu,premiumx,p30fire.ir , Nagravision, 60, Sr, گوشی, Turkey, مهدیان, اروپا, Hotbird7, 3gp, Zee, ایرانی, Patch, ایرج, Autoroll, Driver, سینمای, Pc, هیومکس, موبایل, Cwshare.cfg, Net, ایران,abc, 4610, 2003, 8000, کرک, کارتهای, ۴/۷۹, نوکیا, میکس, موبایلهای, درایور, ۱۲۰, ۱۲۳۶۰, ۵۵۰d, 7.5, Star2, 2100, Plug, Kworld, Stbdownload, My, 3620, All, Irdeto, تصویری, Farsi, Max, Alt, 2007, List, استرانگ۴۶۲۰, Converter, فروش, آموزشی, طریق, Ilsat, Sport, تعمیرات, وارد, مورد, Viwe, Ultra, Dvbskystar, ارسال, ما, اتصال, Hd, مشاهده, Theatre, 8, هواره, Master, Mtv, ثابت, هندی, Animal, بدون, آپگریت, Premiere, مولتی, بر, مقاله, بوت, ویژنها, داغ, سکای, Nova, K3, کنیم, ۶۶۳۰, ۱۳۰, Freextv, آخرین, Rar, سی, Redlight, Version, 1.3, پسورد, ۳۶۸۰, موسیقی, Control, W3, Premium, October, افزارskynet, روز, زبان, Lock, Pro, موتور, کابل, Genuine, دستی, امولاتور, Asp.net, آبگریت, ۳۰۰۰, S, Sr-x1050, فارسی, مدارات, زنده, ۱/۲, S2emu1.27, کاناهای, Va-fox, گردان, پلاس, Veiw, 3200, ریموت, سرور, Mytheater, 5600, چیست, Ci, Password, Pour, ورزن, ترک, Free, مقامی, ۱۹۰d, Adobe, ادیت, هما, Sr-x190d, 2.2, حل, X, تغییر, Spaice, رسیورهای, بازیگران, -, ۲۰۲, تل, Satdw, راهنمای, اخرین, Pocket, همه, مدلهای, Gold, قطعات, هک, راهنمایی, Caller, اسپارک, Mobile, دیدن, Lazer, کنترل, Plugins, Folder, Ferecance, Satkiosk, نسخه, Xdream, Serial, Hivion, ارگ, Planet, سافتکم, درایو, Satupdater, Graber, نسب, Messenger, Sr-x550d, چگونگی, سوپرلیزر, Finder, عکس, ۴۱۲۰, ورلد, Forums, خبرهای, A, Dline, Hivision, روزانه, عربی, Tech, Ht-9500, Titanium, Share, اکسز, ریموت, داود, مقایسه, Korg, سیگنال, V-plug, Sky1, Yahoo, Video, Series, همت, Divx, تراک, De, استارست۱۵۰, مختلف, Gif, ایران, استار۲, ۳۱۰۰, Ok, دار, کانل, Update, کانالهای, مانیتور, Samsung, بلند, Decoder, شماره, Unlock, اریکسون, ۱/۵, B, Key.bin, 4155, Ip, Canalsat, Jsc, Sanyosat, مستر, مشکلات, زیرنویس, Phoenix, وب, متاباکس,برنا, Cyfra, اهنگهای, ۲۰۰۰, Satellite, مرتب, Nero, Viewer, ریزی, مونتاژ, محتوا, شرینگ, Channels, Fortec, Dvd, 5, Vb, اصلی, Black, Ht, شیرینگ, Setup, مجانی, ۷۵۰, گراف, Keyloader, T, Fsk, Loader, 007c00, ابگرید, Rom110.bin, سویس, Hi-tech, عکسهای, ۶۵۰ci, Stream, کتابهای, تصویر, کلیپ,برنا, ویژیون, دستی, Vbulletin, Repair, مدیریت, Nokia6280, 900, اپگرید, ترانه, وی, کیبورد, Cinema, Technisat, مشخصات, ۱۵۰d, سرعت, فورتک, رمزهای, Mpeg2, May, Setting, Zip, تله, Privatespice, یغمایی, Ace, همیشگی, Wintv, فایندر, Number, 3.33, شدن, S2emu1.26, Slipknot, Irandvb, Scanner, Skynet.sys.repair, کامپیوتری, دستگاه, Dowload, 3.33.5, 888, ویستا, پریمیر, Rai, هاست, سری, Art, کامپیوت, جاوا , اسکریپت , سی ام اس, سیستم وبلاگدهی, دانلودستان,فایرفاکس۳, اپرا, عکس, عکس مذهبی , تم مذهبی, بازی آنلاین, چت روم فارسی, چت , چت کردن , دوستیابی, سایت دوستیابی, بنر ,تبادل بنر,آنلاین, دانلود رایگان, افزایش آمار سایت,آمار ۱۰۰۰۰به بالا, سیستم قدرتمند, بالا بردن آمار,, , Crack , crack , serial کرک , Newsnews , اخبار , New , جدیدترین ها , new , Technology , تکنولوژی , technology , Headlines , headlines , نیوک , پی اچ پی , Nuke , nuke , PHP Nuke , phpnuke , php nuke , Hacker , هکر , hacker , Hackers , hackers , لینوکسLinux , linux , Windows , ویندوز windows , نرم افزار , Software , software , دانلود , Download , download , Downloads , downloads , رایگان , Free , FREE , free , ارتباطات , Community , community , MP3 , mp3 , انجمن , Forum , forum , Forums , forums , vBulletin , bulletin , Board , board , Boards , boards , PHP , php , Survey , survey , Kernel , kernel , Comment , نظر , comment , Comments , comments , Portal , portal , Open , open , Open Source , OpenSource , Opensource , opensource , open source , Free Software , FreeSoftware , Freesoftware , free software , نرم افزار های رایگان , GNU , gnu , GPL , gpl , License , license , Unix , UNIX , یونیکس , unix , MySQL , mysql , SQL , sql , Database , DataBase , Blogs , blogs , Blog , blog , بلاگ , database , بانک اطلاعاتی , Mandrake , mandrake , Red Hat , رد هت , RedHat , red hat , Shareware , Enlightenment , enlightenment , Interactive , interactive , Programming , programming , Extreme , extreme , Game , game , Games , games , Web Site , web site , Weblog , WebLog , weblog , Oracle , oracle , plugin , plugins , Plugin , Plugins , فارسی , کامپیوتر , دانلود , سریال , کرک , رایگان , نرم افزار , سخت افزار , شهاب , نرم افزار رایگان , فتوشاپ , آموزش , طراحی , شبکه , تکنولوژی , پرشین , پرشین بلاگ , وبلاگ فارسی , وبلاگ کامپوتر , Hacker , هکر , بوتر , کرکر , هک , بوت , کرک , بهترین برنامه های هک و بوت و کرک و آموزشی , بهترین , برنامه برای دانلود , HaCk , hack , tools , BoOt , boot tools CraCk , cracking , tools , serial , numbers , chat , best programs , Learning , Pics , Chat , Programs , yahoo tools , yahoo booters , yahoo hacker , hacker , yahoo cracker , crackerbest , hackerbest , cracker , best programs , booters , boot progs , boot programs , yahoo booting programs , yahoo booting progs , yahoo boot progs , yahoo tools , yahoo , computer , network , شبکه , persian computer network , شبکه کامپیوتر ایرانیان , IT , فناوری اطلاعات , Iran , ایران , Iranian , Information , News , Technology , Farsi , فارسی , Article , Paper , iran , computer , rayaneh , رایانه , internet , اینترنت , monitor , مانیتور , free , مجله , magazine , software , download , crack , hack ,, , Crack , Crack , Serial کرک , Newsnews , اخبار , New , جدیدترین ها , New , Technology , تکنولوژی , Technology , Headlines , Headlines , نیوک , پی اچ پی , Nuke , Nuke , PHP Nuke , Phpnuke , Php Nuke , Hacker , هکر , Hacker , Hackers , Hackers , لینوکسLinux , Linux , Windows , ویندوز Windows , نرم افزار , Software , Software , دانلود , Download , Download , Downloads , Downloads , رایگان , Free , FREE , Free , ارتباطات , Community , Community , MP3 , Mp3 , انجمن , Forum , Forum , Forums , Forums , VBulletin , Bulletin , Board , Board , Boards , Boards , PHP , Php , Survey , Survey , Kernel , Kernel , Comment , نظر , Comment , Comments , Comments , Portal , Portal , Open , Open , Open Source , OpenSource , Opensource , Opensource , Open Source , Free Software , FreeSoftware , Freesoftware , Free Software , نرم افزار های رایگان , GNU , Gnu , GPL , Gpl , License , License , Unix , UNIX , یونیکس , Unix , MySQL , Mysql , SQL , Sql , Database , DataBase , Blogs , Blogs , Blog , Blog , بلاگ , Database , بانک اطلاعاتی , Mandrake , Mandrake , Red Hat , رد هت , RedHat , Red Hat , Shareware , Enlightenment , Enlightenment , Interactive , Interactive , Programming , Programming , Extreme , Extreme , Game , Game , Games , Games , Web Site , Web Site , Weblog , WebLog , Weblog , Oracle , Oracle , Plugin , Plugins , Plugin , Plugins , فارسی , کامپیوتر , دانلود , سریال , کرک , رایگان , نرم افزار , سخت افزار , شهاب , نرم افزار رایگان , فتوشاپ , آموزش , طراحی , شبکه , تکنولوژی , پرشین , پرشین بلاگ , وبلاگ فارسی , وبلاگ کامپوتر , Hacker , هکر , بوتر , کرکر , هک , بوت , کرک , بهترین برنامه های هک و بوت و کرک و آموزشی , بهترین , برنامه برای دانلود , HaCk , Hack , Tools , BoOt , Boot Tools CraCk , Cracking , Tools , Serial , Numbers , Chat , Best Programs , Learning , Pics , Chat , Programs , Yahoo Tools , Yahoo Booters , Yahoo Hacker , Hacker , Yahoo Cracker , Crackerbest , Hackerbest , Cracker , Best Programs , Booters , Boot Progs , Boot Programs , Yahoo Booting Programs , Yahoo Booting Progs , Yahoo Boot Progs , Yahoo Tools , Yahoo , Computer , Network , شبکه , Persian Computer Network , شبکه کامپیوتر ایرانیان , IT , فناوری اطلاعات , Iran , ایران , Iranian , Information , News , Technology , Farsi , فارسی , Article , Paper , Iran , Computer , Rayaneh , رایانه , Internet , اینترنت , Monitor , مانیتور , Free , مجله , Magazine , Software , Download , Crack , Hack ,